Lectio Divina met een gedicht – 8

Lees hier een Ten Geleide

‘De langste reis………duurt zo lang’.

‘De langste reis is de reis naar binnen.’ Dit is een bekende uitspraak van Dag Hammarskjöld maar ook van Simone Weil en Dorothé Sölle. Het citaat geeft de pelgrimsweg weer die ieder mens, gelovig of ongelovig, gaat. Je kunt het citaat ook betrekken op ‘leren mediteren’.

Mediteren heeft niets spectaculairs. Het is belangrijk dat ik het heel gewone ervan besef. Het heeft niets theatraals, het is doodgewoon. Ik begin er gewoon aan, dat is het belangrijkste. Ik vraag mijzelf niet af: ‘Ben ik wel voldoende toegerust voor deze reis? Heb ik wel de nodige wilskracht of karaktersterkte of wat dan ook?’ Ik begin er gewoon aan.
Ben ik eenmaal van start gegaan, dan zal alles wat ik nodig heb voor de reis mij geschonken worden. Ik bouw de meditatie in in iedere dag. Ik besef dat ik onmogelijk kan leren mediteren zonder dat ik mediteer. Het eerste wat mij te doen staat, is er tijd voor maken. Ik mediteer elke morgen en elke avond.

Bron: In the beginning. John Main

‘Het duurt allemaal zo lang – uit de coronacrisis geraken’. Ook al een veelgehoorde opmerking. Het ongeduld – begrijpelijk – het (ver)dragen van trage tempi in het leven – levenskunst. Je geest vasthouden waar je nu bent en niet naar voren, noch naar achteren vluchten. ‘Perspectief‘ en ‘illusie’ lijken zo op elkaar. ‘Mediteren’ is geen oplossing in dit alles – maar het helpt wel.

Foto door Jake Francis via Pexels

Lees nu of beluister de voordracht van het gedicht ‘De langste reis’ of doe onderstaande Online-Lectio Divina met ‘De langste reis’

‘De langste reis’ – Gelezen door Martien

Klik hier voor de download van het gedicht.
Klik hier voor de handreiking ‘Lectio Divina met een gedicht’.

Online-Lectio Divina met het gedicht De langste reis’

OnderdeelTijdsduur 
Persoonlijke voorbereiding5 minJe kunt in stilte de inleidende woorden op deze pagina lezen
Muziek4 minLetters Of A Traveller – Ólafur Arnalds, Alice Sara Ott
Klik hier.
(Je hebt hiervoor een gratis Spotify-account nodig)
Audiobestand:
* Lectio
* Meditatio
* Oratio
* Contemplatio
20 minKlik hier.
(Audiobestand opent in een nieuw venster en vraagt wat tijd om te laden)
Muziek3 minWalk – Ludovico Einaudi
Klik hier.
(Je hebt hiervoor een gratis Spotify-account nodig)
Persoonlijke afsluiting5 minJe kunt de inleidende tekst op deze pagina nogmaals lezen.

Indien je wil kun je hieronder bij ‘Geef een reactie’ met andere lezers delen wat het gedicht en/of de Lectio Divina jou bracht.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s